NÖBET ÜCRETİ ZAMMI MECLİSTE KABUL EDİLDİ...
18 Mart 2015, Çarşamba

NÖBET ÜCRETİ ZAMMI MECLİSTE KABUL EDİLDİ

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişim Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı nöbet ücretleri zammıyla ilgili yaptığı açıklamada:”Sendikamızın toplu sözleşme talepleri arasında yer alan ve geçtiğimiz hafta Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırılması ile ilgili önerge TBMM’de kabul edildi. Torba yasada yer alan ve kabul edilen diğer maddeler arasında “Uzman Ebelik” maddesi de yer alıyor. Kabul edilen maddeler Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Lisans mezunu ebeler meslekleriyle ilgili lisansüstü eğitim alarak uzmanlaştıktan ve diplomaları Sağlık Bakanlığı'nca tescil edildikten sonra "uzman ebe” unvanı ile çalışmaya devam edebilecekler. Mecliste kabul edilen yasada İstanbul’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulması ile ilgili önerge de kabul edildi. Kurulacak üniversitede Tıp, Hemşirelik, Yaşam Bilimleri ve Sağlık Bilimleri fakülteleri ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü yer alacak.”

 

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Lafcı,”Sağlık-Sen’in yıllardır toplu sözleşme talepleri arasında yer alan nöbet ücretlerine zam konusunun çözüme kavuşması sağlık çalışanlarını memnun etmiştir. Sendika olarak sağlık çalışanlarına verilen diğer sözlerin de tutulmasını bekliyor, verilen sözler tutulana kadar da bu işin takipçisi olacağımızın bilinmesini İstiyoruz.” 18.03.2015

PAYLAŞ :