NEVRUZ, KARDEŞLİĞİN VE BARIŞIN SEMBOLÜDÜR...
19 Mart 2015, Perşembe

NEVRUZ, KARDEŞLİĞİN VE BARIŞIN SEMBOLÜDÜR

 

 

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Nevruz Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Şimdi ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir."

 

Nevruz’un birleştirici yönüyle kültürümüzde özel bir yerinin bulunduğunu ifade eden Saatcı, "Farklılıkları ve çeşitlilikleriyle, tüm kültürel değerleriyle bir bütün olduğumuzu hatırlatan Nevruz’u, tarihin süzgecinden geçerek günümüze ulaşan geleneklerine uygun şekilde yaşatmalıyız."

 

"Bayramlar, karşılıklı sevgi ve saygının ifade edilmesine, birlik ve beraberliğin pekişmesine aracılık eden günlerdir" diyen Saatcıa, "İşte bunun için Nevruz’u hep birlikte karşılamalı, kutlamanın mutluluğunu kardeşçe yaşamalıyız. Birbirimize sımsıkı kenetlenmeli, tüm farklılıklarımızın bu toprağın, asli unsuru olduğunu bilerek birbirimizi bağrımıza basmalıyız. Şimdi ayrışmanın değil bütünleşmenin, kutuplaşmanın değil sevgiyle kucaklaşmanın vaktidir. Yeni ve güzel başlangıçların, sevinç ve neşeyle kutlandığı gün olan Nevruz'un, aramızdaki sevgi ve kardeşlik bağlarını güçlendirmesini, kalıcı hale getirmesini diliyoruz. Barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan Nevruz'un, daha güzel günlerin başlangıcı olmasını istiyoruz. Nevruz'la birlikte yeni ve umut dolu günlerin geleceğine yürekten inanıyoruz." 19.03.2015

PAYLAŞ :